Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

JEDZ ODPOWIEDZIALNIE!

Spotkanie z Dietetykiem

15 lutego w ZSP w Binarowej odbyło się spotkanie z dietetykiem, na którym omówiono temat racjonalnego i odpowiedzialnego odżywiania. Następnie odbył się warsztat polegający na tworzeniu i komponowaniu zbilansowanych posiłków zgodnie z zapotrzebowaniem dla organizmu ucznia gimnazjum. Prowadząca przekazała również młodzieży szereg informacji na temat oleju palmowego i jego szkodliwego działania. Młodzież mogła przekonać się i zwiększyć swoją świadomość, że olej palmowy jest prawie w każdym spożywanym produkcie. Stąd też istotną sprawą jest czytanie i analiza etykiet na produktach spożywczych.

 

 

KULIG KONNY W REGIETOWIE

23 stycznia 2017 roku pięćdziesięciu uczniów ZSP w Binarowej wzięło udział w tradycyjnym kuligu konnym, który był zimową atrakcją kończącą pierwszy etap działań projektu Eat Responsibly. Kulig był  pełen śnieżnobiałych wrażeń i bardzo emocjonującą zabawą na świeżym powietrzu. Cała zabawa połączona była z pieczeniem kiełbaski regionalnej.Smakosze tradycyjnych wyrobów mogli skosztować także smalcu z rydzami, cebulką lub czosnkiem.

 

9 grudnia pod hasłem LOKALNA I ZDROWA AKCJA MARCHEWKOWA została przeprowadzona w naszej szkole inicjatywa,w trakcie której wszyscy chętni uczniowie mogli napić się świeżego soku wyciśniętego z lokalnych jabłek i marchewki.Wolontariusze ze SKW wzięli udział w procesie przygotowania soku,a następnie poczęstowali uczniów naszej szkoły. Zdjęcia uśmiechniętych buzi mówią same za siebie i potwierdzają, że sok był smaczny oraz zdrowy bo marchewkowy.

S.MARSZAŁEK,M.STEC

 

 Gra szkolna- "Produkty zbożowe skarbnicą substancji odżywczych”

Przedstawiciele klasy II gimnazjum przeprowadzili grę , której celem było

1. Nabycie wiedzy o zdrowotnych właściwościach i roli produktów zbożowych.

2. Zachęcenie do poszerzania swojej wiedzy na temat zdrowego żywienia oraz samodzielnego komponowania pełnowartościowych posiłków.

3. Ćwiczenie umiejętności rozpoznawania zbóż i produktów zbożowych.

4. Pogłębienie wiedzy dotyczącej niezbędnych dla organizmu składników mineralnych i korzyści związanych z ich spożywaniem.

5. Zachęcenie do poszerzania swojej wiedzy na temat zdrowego żywienia oraz samodzielnego komponowania pełnowartościowych posiłków.

Gracze wcielili się w role uczestników kulinarnego konkursu. Ich zadaniem było przygotowanie potrawy spełniającej szereg wymagań. Aby tego dokonać musieli wykonać zadania, w wyniku których zdobyli wiedzę niezbędną przyrządzenia potrawy.

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY