Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodz: Dora, Gerard, Teodor

GALERIA

SMACZNIE-ZDROWO-KOLOROWO

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny realizatorzy programu Zdrowe Jedzenie w Mojej Szkole  i na Moim Stole rozpoczęli działania w ramach projektu SMACZNIE-ZDROWO-KOLOROWO realizowanego w ZSP w Binarowej. Uczniowie klasy piątej przygotowali grunt i zasadzili przyniesione z własnych ogródków krzewy malin,  truskawek, poziomek.   Przyszkolny ogródek został wzbogacony również o drzewa  i krzewy owocowe.  W kolejnym etapie uczniowie zasiali rzodkiewkę, koper, pietruszkę oraz zioła w skrzyniach i donicach usytuowanych na przyszkolnym terenie.  Dodatkowo posadzili sałatę i szpinak. Wszystkie nowalijki będą urozmaicać i wzbogacać śniadania w ramach akcji ŚNIADANIOWA KLASA, która to rusza już od  9 maja w naszej szkole. Działania te były poprzedzone audytem , którego celem było sprawdzenie czy w naszej szkole uczniowie odżywiają się zdrowo.  Audyt żywnościowy  przeprowadziły Weronika z klasy V i Karolina z Klasy VI, oraz Paulina i Ola z klasy IIG. Po zbadaniu sytuacji przystąpiliśmy do szeregu  działań w obszarze II ŚNIADANIE i OGRÓDEK PRZYSZKOLNY.

A już 6 maja odbędzie się warsztat kulinarny z Panią Asią, która wprowadzi nas w tajniki zdrowej smacznej i kolorowej kuchni.

Realizacja zadań w obszarze II ŚNIADANIE I OGRÓDKI PRZYSZKOLNE będzie możliwa dzięki pozyskanemu grantowi z narodowej Fundacji Carrefour.

Sabina Marszałek

30 maja to dzień pełen atrakcji dla realizatorów projektu SMACZNE ZDROWO KOLOROWO, który jest finansowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska ze środków pochodzących z Międzynarodowej Fundacji Carrefour. Uczniowie już po raz kolejny wzięli  udział w akcji Śniadaniowa Klasa w której  rywalizowali o Certyfikat Śniadaniowej Klasy.  Warto wspomnieć, że jakość śniadania była wzbogacona rzodkiewką i sałatą z przyszkolnego ogródka. Nie wszyscy jednak  mogli się cieszyć smakiem rzodkiewki, gdyż musieliśmy się troszkę podzielić z regionalnymi ślimakami. Dodatkowo w tym samym dniu odbyła się Familiada POSTAW MILION NA ZDROWIE, w której to przedstawiciele poszczególnych klas wzięli na swoje barki szeroki zakres wiedzy związanej ze zdrowym odżywianiem. Rywalizacja była bardzo zacięta ale było o co walczyć. Zwycięzka klasa otrzymał certyfikat a także  po batoniku musli.

Certyfikaty do konkursów oraz plakaty promujące nasze projektowe akcje wykonały artystki –wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu Klaudia Kucharska i Justyna Ruwińska z klasy IIIg.

A już wkrótce może uda się skosztować malin i truskawek, jednak musimy chyba na to poczekać jeszcze parę słonecznych dni.

W Familiadzie POSTAW MILION NA ZDROWIE wzięli  udział uczniowie z klasy I, II i III gimnazjum.  Każdy zespół miał za zadanie wykazać się ogólną wiedzą na temat zdrowego odżywiania, a także dokonać oceny organoleptycznej soków owocowo-warzywnych. Ponadto uczestnicy mieli szansę wykazać się umiejętnościami aktorskimi odgrywając scenkę przez Żołądek do serca.  Jednogłośnie jury przyznało  zwycięski certyfikat dla  zespołu uczniów z klasy II gimnazjum.

Konkurs ŚNIADANIOWA KLASA odbył się w dniu 30 maja. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klasy IV,V i VI, którzy przygotowywali smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki. Oczywiście chleb był upieczony przez Panie kucharki ze szkolnej stołówki-jak zwykle był bardzo pyszny.  Po dokonaniu oceny przez szanowne Jury w składzie Pani Dyrektor ZSP oraz Panie kucharki, zwycięski certyfikat Śniadaniowej Klasy otrzymali uczniowie klasy IV, którzy wykazali się największą starannością i pomysłowością w robieniu kanapek.

Sabina Marszałek

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY