Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

OTWARCIE WYSTAWY STAROCI-"POKAŻ CO MASZ NA STRYCHU".

12 lipca 2013 została otwarta  w organistówce wystawa staroci pt."Pokaż co masz na strychu". Ekspozycja jest efektem finalnym działań projektowych, jakie podjęły dzieci i młodzież z ZSP w Binarowej podczas realizacji projektu "Pożyteczne wakacje 2013". Projekt został dofinansowany z Fundacji Wspomagania Wsi. Dzięki uprzejmości i życzliwości mieszkańców Binarowej zgromadzono ponad 150 sztuk starych  narzędzi, urządzeń, dokumentów i pamiątek.Otwarcie ekspozycji możliwe było także dzięki ogromnemu zaangażowaniu  i pracy uczestników projektu, którzy gromadzili, opisywali eksponaty, a następnie przygotowywali wystawę.W realizacji działań projektowych uczestniczyli wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z ZSP w Binarowej. Dziękujemy serdecznie uczestnikom za spędzony pożytecznie wakacyjny czas. :)

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć fotki, które dokumentują działania dzieci i młodzieży od 1 do 12 lipca 2013 roku.

Małgorzata Stec, Sabina Marszałek

Wakacje mogą być pożyteczne c.d.

Od 1 lipca  realizowany jest przez dzieci i młodzież z Binarowej projekt   „POŻYTECZNE WAKACJE 2013”. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji  Pożytecznych Wakacji jest akcja ”Pokaż co masz na strychu”. Prośba do mieszkańców Binarowej o przekazanie staroci   na wystawę spotkała się z przychylnym odzewem. Dzięki pracy i zaangażowaniu dzieci i młodzieży możliwe jest  otwarcie wystawy, które odbędzie się 12 lipca (piątek) o godz. 11.30 w  tzw. organistówce w Binarowej. Do tej pory uczestnicy projektu spotkali się z konserwatorem dzieł sztuki - Panem Stanisławem Stawowiakiem i rzeźbiarzem ludowym –Panem Bronisławem Sendeckim. Pan Stawowiak opowiedział  młodzieży  w jaki sposób przebiega proces konserwacji cennej  polichromii  w  binarowskiej świątyni.  Podczas spotkania z rzeźbiarzem ludowym –Panem Bronisławem Sendeckim uczestnicy dowiedzieli się do czego służą niektóre zgromadzone przez nich narzędzia i sprzęty już dzisiaj na wsi nie są używane.  Zorganizowano także dla uczestników wyjazd na basen do Wapiennego. W planie jest także zwiedzanie Skansenu w Szymbarku i wyjazd do parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w  Foluszu.

Czytaj więcej: Wakacje mogą być pożyteczne c.d.

Wakcje mogą być pożyteczne!

 
Od 1 do 12 lipca 20 chętnych uczniów z ZSP w Binarowej uczestniczy w realizacji projektu „POŻYTECZNE WAKACJE 2013”. Fundusze zostały pozyskane z  Fundacji Wspomagania Wsi i zostaną w całości przeznaczone zgodnie z wytycznymi na zagospodarowanie czasu dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich w okresie wakacji. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji  Pożytecznych Wakacji jest akcja ”Pokaż co masz na strychu”. Efektem finalnym projektu będzie wystawa staroci (narzędzi, dokumentów, sprzętów już dzisiaj nie używanych) zgromadzonych przez dzieci i młodzież w trakcie realizacji zadań projektowych. Harmonogram projektu jest bardzo ciekawy. Obejmuje on szereg atrakcji rekreacyjno-sportowych, zaplanowane są także spotkania z ciekawymi ludźmi(m.in. z  konserwatorem dzieł sztuki, rzeźbiarzem ludowym). Wiele działań podjęto w formie wolontariatu.  Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na otwarcie wystawy staroci, która odbędzie się w  Organistówce w Binarowej. Szczegóły już wkrótce. 

 Małgorzata Stec i Sabina Marszałek

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY