Dzisiaj jest: 27 Listopad 2022    |    Imieniny obchodz: Ksenia, Walerian, Franciszek

Niezwykły Gość w naszej szkole

Wizyta General Service Officer Embassy of The United States of America Andrew Staples w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej

 Dzień 26 kwietnia 2013r. był dla pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej wyjątkowy za względu na wizytę Pana Andrew Staples – pracownika Ambasady Amerykańskiej w Warszawie.Po przybyciu Pan Staples został powitany przez Panią Dyrektor Jolantą Małczak oraz wolontariuszki programu English Teaching. Następnie miał okazję ocenić umiejętności językowe, muzyczne i aktorskie uczniów biorących udział w projekcie „W Krainie Bajek-Grajek po angielsku”, którzy przedstawili baśń The Little Red Riding Hood – Czerwony Kapturek. Jak się okazało dzieci zrobiły na gościu miłe wrażenie, a elementy tańca i gra na Bum Bum Rurkach wywołały gromkie brawa Pana Staplesa.

Kolejnym etapem pobytu gościa w ZSP był warsztat zatytułowany US CUSTOMES AND HOLIDAYS, w trakcie którego dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zwyczajów i świąt obchodzonych w USA. Pan Andrew potrafił zaangażować uczestników do aktywnego udziału w zajęciach – uczniowie zadawali liczne pytania na temat Stanów Zjednoczonych, pracy w Ambasadzie oraz rodziny prowadzącego. W trakcie rozmowy okazało się, że żona Pana Staples pochodzi z Finlandii, w związku z czym grupa wolontariuszek spontanicznie wykonała fińską piosenkę ludową Levan pollka. Andrew był bardzo mile zaskoczony i nie ukrywał radości, gdyż jak sam powiedział, język fiński jest mu szczególnie bliski.

Po zakończonej prezentacji Pan Andrew udał się na spotkanie z nauczycielami,w trakcie którego oficjalnie zaprosił wszystkich do Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała Panu Staples za przybycie oraz wręczyła drobny upominek, który mam mu przypominać o wizycie w naszej szkole: album Wacława Bugno „Biecz” oraz książkę o Kościele w Binarowej. Pan Staples bardzo ciepło wyraził swoją wdzięczność za miłe przyjęcie i całą oprawę spotkania. Ja również ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego szczególnego wydarzenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej.

Koordynator Projektu

Sabina Marszałek

 

 

 

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY