Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

Uroczyste zakończenie projektu Bajki-Grajki po angielsku.

  Tutaj możecie obejrzeć relację (gorlice.tv) z podsumowania projektu Bajki-grajki po angielsku.

Galeria z imprezy

8 grudnia 2013 roku to pamiętny dzień dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej, a przede wszystkim dla 25 beneficjentów biorących udział w realizacji  projektu W Krainie Bajek-Grajek po angielsku, realizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzcka Fundacja Rozwoju NIDA.Beneficjenci zakończyli realizację zadań projektowych i wystąpili w ostatniej z cyklu 4 bajek. Uczennica klasy VI Karolinka Augustowska jeszcze raz przedstawiła po krótce jak to było w ciągu całego projektu, który trwał od  5 IX 2012 r. i zakończył się 30 XI 2013. W tym czasie uczniowie w wieku 10-12 lat  wcielali się w rolę bajkowych bohaterów. Pierwszą bajką była Dziewczynka z zapałkami w której główną rolę odegrała Klaudia Zawiła, potem był Czerwony Kapturek. Główną rolę odegrała Karolinka Augustowska, a złego wilka zagrał Szczepan Michalec z klasy VI. W marcu 2013 r. beneficjenci odgrywali swoje role wcielając się w postaci z bajki  Calineczka. Główną rolę odegrała Ola Kamińska z klasy IV. Ostatnią bajką w której wystąpili nasi realizatorzy był Kopciuszek. 

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie projektu Bajki-Grajki po angielsku.

Przedstawienie "Calineczka"

Już po raz trzeci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej realizatorzy projektu W Krainie Bajek Grajek po Angielsku zaprezentowali  swój dorobek językowo-artystyczny. 9 czerwca  w niedzielne popołudnie  dzieci wcieliły się w role bohaterów bajki pod angielskim tytułem „Thumbellina”-Calineczka.Cały scenariusz bajki był nasycony elementami muzycznymi.Dźwięki rozbrzmiewały dzięki dzieciom, które  wygrywały melodie na dzwonkach i bum bum rurkach.Organizatorom jest niezmiernie miło, że na przedstawienie przybyli zaproszeni goście, Pani Dyrektor Jolanta Małczak, Ksiądz Bogusław Jurczak, Pan Janusz Augustowski, Pani Lucyna Lenard oraz szanowni rodzice i cała społeczność miejscowości Binarowa.

Jeszcze raz realizatorzy projektu  Sabina Marszałek i Alicja Lignar serdecznie  dziękują wszystkim za tak liczne przybycie.Zapraszamy na fotki z przedstawienia.Link do Galerii

Sabina Marszałek, Alicja Lignar

Niezwykły Gość w naszej szkole

Wizyta General Service Officer Embassy of The United States of America Andrew Staples w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej

 Dzień 26 kwietnia 2013r. był dla pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej wyjątkowy za względu na wizytę Pana Andrew Staples – pracownika Ambasady Amerykańskiej w Warszawie.Po przybyciu Pan Staples został powitany przez Panią Dyrektor Jolantą Małczak oraz wolontariuszki programu English Teaching. Następnie miał okazję ocenić umiejętności językowe, muzyczne i aktorskie uczniów biorących udział w projekcie „W Krainie Bajek-Grajek po angielsku”, którzy przedstawili baśń The Little Red Riding Hood – Czerwony Kapturek. Jak się okazało dzieci zrobiły na gościu miłe wrażenie, a elementy tańca i gra na Bum Bum Rurkach wywołały gromkie brawa Pana Staplesa.

Czytaj więcej: Niezwykły Gość w naszej szkole

Czerwony Kapturek w języku angielskim

 

W Niedzielę Palmową 24 marca 2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej miała miejsce premiera bajki muzycznej The Litlle Red Riding Hood” czyli „Czerwony Kapturek”.Było to już drugie z kolei przedstawienie,w którym wystąpili beneficjenci programu English Teaching, realizujący projekt W KRAINIE BAJEK-GRAJEK PO ANGIELSKU.Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Tytułową bohaterkę odegrała uczennica klasy V Karolina Augustowska. Oprawę muzyczną stanowiły utwory popularne oraz zaczerpnięte z muzyki klasycznej grane na dzwonkach, fletach i Bum Bum Rurkach. Nie zabrakła również elementów tanecznych w wykonaniu Szymona Seneckiego i Klaudii Zawiły.

Czytaj więcej: Czerwony Kapturek w języku angielskim

PRZEDSTAWIENIE "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI".

 

W niedzielne popołudnie 16 grudnia 2012r. w naszej szkole odbył się spektakl słowno-muzyczny w języku angielskim pt. The Little Match Girl -Dziewczynka z zapałkami, oparty na motywach baśni duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena.W inscenizacji wzięli udział wszyscy uczestnicy projektu        W Krainie Bajek-Grajek po angielsku, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekt jest realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej od września 2012r. i będzie trwał do listopada 2013r.

Czytaj więcej: PRZEDSTAWIENIE "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI".

W krainie bajek-grajek.

Projekt w KRAINIE BAJEK–GRAJEK PO ANGIELSKU realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

          Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast  i wsi, a także wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

         W dniu 31 sierpnia 2012 roku w ramach Programu English Teaching została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy realizatorem Programu - Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA a Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej. Przyznane środki będą wykorzystane na realizację działań w terminie od 05.09.2012 do 30.11.2013 roku.

Czytaj więcej: W krainie bajek-grajek.

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY