Historia polskiej książki
W ramach projektu BOOK uczennice klasy III gimnazjum pracowały nad najpiękniejszymi księgami, które pamiętają początki piśmiennictwa polskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
W ramach projektu BOOK uczennice klasy III gimnazjum pracowały nad najpiękniejszymi księgami, które pamiętają początki piśmiennictwa polskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Od stycznia 2018 roku uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum niestrudzenie pracowali nad najciekawszym logotypem projektu BOOK. Pomysł, kolorystyka, a także wykorzystanie symboli nawiązujących do historii książki były nie lada wyzwaniem dla projektantów.
Jak się okazało, uczniowie wykazali się nieszablonowym myśleniem i interesującymi koncepcjami. Bardzo dziękuję pani Halinie Siemieniewskiej za wsparcie i zaangażowanie w działania w ramach programu Erasmus +.
Kinga Augustyn
Jedną z pierwszych aktywności zaplanowanych w projekcie BOOK Big Ocean of Knowledge było badanie preferencji czytelniczych młodzieży. Ankieta, przygotowana przez koordynatora, po akceptacji wszystkich partnerów została przeprowadzona wśród uczniów pięciu krajów partnerskich.
Zapraszam do odwiedzin strony internetowej projektu
Kinga Augustyn
Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym rozpoczęła realizację kolejnego projektu, finansowanego w całości z programu Erasmus plus, KA2 Edukacja szkolna, Partnerstwa strategiczne. Projekt zatytułowany jest 'Big Ocean of Knowledge', zaś jego akronim brzmi BOOK, ponieważ dotyczy właśnie książki i czytelnictwa.
Pomysł na temat projektu ewoluował dzięki realizowanym przez Binarową projektom eTwinning, dzięki którym szkoła zyskała rzetelnych i chętnych do współpracy partnerów międzynarodowych. W obecnych działaniach biorą udział szkoły z Turcji, Rumunii, Litwy i Hiszpanii, zaś koordynatorem odpowiedzialnym wobec Narodowej Agencji za wszystkie zadania projektowe jest szkoła z Binarowej, która przygotowała i złożyła projekt w marcu 2017 roku.Projekt zakłada działania interdyscyplinarne, ponieważ problem książki jest punktem wyjścia do badania poziomu czytelnictwa w grupie dzieci i młodzieży, diagnozowania nawyków czytelniczych. To również zaproszenie do działania dla rodziców i dziadków, którzy mogliby podzielić się książkami z czasów dzieciństwa i młodości. Projekt ma na celu kształcenie kompetencji kluczowych, rozwijanie czytania ze zrozumieniem i czytelnictwa w języku angielskim, zachęcanie do sięgania po tekst.
Obok badania preferencji czytelniczych uczniów mowa będzie o historii książki, prasy, druku, jak również o współczesnych książkach, blogach tematycznych. Uczniowie dzielić się będą swoimi wyborami, recenzować czy komentować swoje ulubione współczesne formy książki, e-booki, augmented books - interaktywne książki tzw. rozszerzonej rzeczywistości.
W ramach projektu obok spotkań kadry, również młodzież wyjeżdżać będzie na tygodniowe mobilności do Rumunii i Hiszpanii.
W maju 2020r., zgodnie z założonym harmonogramem, Binarowa gościć będzie wszystkich partnerów na konferencji, podczas której omówione zostaną rezultaty projektu, wyniki prowadzonych badań, podsumowane zostaną wszystkie aktywności.Obecnie wśród uczniów stworzony został zespół chętnych uczniów z klas VII i VI, którzy regularnie spotykać się będą, pracować na platformie i wykonywać zadania.
Od trzech tygodni dwie grupy uczniów pracują również pod opieką nauczyciela plastyki i sztuki – pani mgr Haliny Siemieniewskiej nad logo projektu, które zostanie wybrane spośród propozycji wszystkich krajów partnerskich.
Zapraszamy do współpracy!
koordynator projektu-Augustyn Kinga