Dzisiaj jest: 2 Luty 2023    |    Imieniny obchodz: Maria, Mirosław, Joanna

GALERIA

Historia polskiej książki

W ramach projektu BOOK uczennice klasy III gimnazjum pracowały nad najpiękniejszymi księgami, które pamiętają początki piśmiennictwa polskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Głosujemy na logo BOOK

Od dzisiaj 07.03.2018 roku przez 10 dni trwa głosowanie na logo do projektu BOOK spośród pięciu projektów zaproponowanych przez uczniów szkół partnerskich z Litwy, Hiszpanii, Turcji, Rumunii i Polski.
 
Głosujcie!
 
Zaproście do udziału Wasze rodziny i znajomych, udostępniajcie link na Facebooku
 
 
Big Ocean Of Knowledge - BOOK.
 
Głosowanie potrwa do 17.03.2018 roku do godz. 07.00.
  Kinga Augustyn

Kreatywne pomysły na logo BOOK

Od stycznia 2018 roku uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum niestrudzenie pracowali nad najciekawszym logotypem projektu BOOK. Pomysł, kolorystyka, a także wykorzystanie symboli nawiązujących do historii książki były nie lada wyzwaniem dla projektantów.
Jak się okazało, uczniowie wykazali się nieszablonowym myśleniem i interesującymi koncepcjami. Bardzo dziękuję pani Halinie Siemieniewskiej za wsparcie i zaangażowanie w działania w ramach programu Erasmus +.

Kinga Augustyn

Jak czytamy? Badania w projekcie BOOK

Jedną z pierwszych aktywności zaplanowanych w projekcie BOOK Big Ocean of Knowledge było badanie preferencji czytelniczych młodzieży. Ankieta, przygotowana przez koordynatora, po akceptacji wszystkich partnerów została przeprowadzona wśród uczniów pięciu krajów partnerskich.

Z ogromnym entuzjazmem uczniowie wypełniali kwestionariusz on-line, gdzie mogli zdradzić swoje nawyki czytelnicze, czas, miejsce czytania, warunki, które wybierają na ulubioną lekturę- one bowiem mają znaczenie w procesie przyswajania informacji. Młodzi ludzie, obok wskazywania ulubionych autorów odpowiadali na pytania, z jakich form korzystają - książek tradycyjnych, e-booków, blogów, gazet oraz czy czytanie odbywa się głośno, w ciszy, z włączoną muzyką etc.
Raport z badania już wkrótce będzie dostępny na stronie projektu.
 
Poniżej opinie nauczycieli z krajów partnerskich:
 
Today our students finished the questionnaire. They really liked doing it! Thank you!
Lori, Hiszpania  
 
The students find the questionnaire great!
Daiva, Litwa
Kinga Augustyn

Projektowanie logotypów projektu BOOK fotorelacja

 Zapraszam do odwiedzin strony internetowej projektu

 Kinga Augustyn

Realizacja projektu 'Big Ocean of Knowledge'

 Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym rozpoczęła realizację kolejnego projektu, finansowanego w całości z programu Erasmus plus, KA2 Edukacja szkolna, Partnerstwa strategiczne. Projekt zatytułowany jest 'Big Ocean of Knowledge', zaś jego  akronim brzmi BOOK, ponieważ dotyczy właśnie książki i czytelnictwa.

Pomysł na temat projektu ewoluował dzięki realizowanym przez Binarową projektom eTwinning, dzięki którym szkoła zyskała rzetelnych i chętnych do współpracy partnerów międzynarodowych. W obecnych działaniach biorą udział szkoły z Turcji, Rumunii, Litwy i Hiszpanii, zaś koordynatorem odpowiedzialnym wobec Narodowej Agencji za wszystkie zadania projektowe jest szkoła z Binarowej, która przygotowała i złożyła projekt w marcu 2017 roku.Projekt zakłada działania interdyscyplinarne, ponieważ problem książki jest punktem wyjścia do badania poziomu czytelnictwa w grupie dzieci i młodzieży, diagnozowania nawyków czytelniczych. To również zaproszenie do działania dla rodziców i dziadków, którzy mogliby podzielić się książkami z czasów dzieciństwa i młodości.  Projekt ma na celu kształcenie kompetencji kluczowych, rozwijanie czytania ze zrozumieniem i czytelnictwa w języku angielskim, zachęcanie do sięgania po tekst.

Obok badania preferencji czytelniczych uczniów mowa będzie o historii książki, prasy, druku, jak również o współczesnych książkach, blogach tematycznych. Uczniowie dzielić się będą swoimi wyborami, recenzować czy komentować swoje ulubione współczesne formy książki, e-booki, augmented books - interaktywne książki tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

W ramach projektu obok spotkań kadry, również młodzież wyjeżdżać będzie na tygodniowe mobilności do Rumunii i Hiszpanii.

W maju 2020r., zgodnie z założonym harmonogramem, Binarowa gościć będzie wszystkich partnerów na konferencji, podczas której omówione zostaną rezultaty projektu, wyniki prowadzonych badań, podsumowane zostaną wszystkie aktywności.Obecnie wśród uczniów stworzony został zespół chętnych uczniów z klas VII i VI, którzy regularnie spotykać się będą, pracować na platformie i wykonywać zadania.

Od trzech tygodni dwie grupy uczniów pracują również pod opieką nauczyciela plastyki i sztuki – pani mgr Haliny Siemieniewskiej nad logo projektu, które zostanie wybrane spośród propozycji wszystkich krajów partnerskich.

 Zapraszamy do współpracy!

 koordynator projektu-Augustyn Kinga

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY