Dzisiaj jest: 30 Marzec 2020    |    Imieniny obchodz: Amelia, Leonard, Dobromir

Spotkanie szkoleniowe w Hiszpanii

W dniach 11-16 marca w Hiszpanii odbyło się spotkanie zespołów krajów partnerskich projektu I learn, you learn but together we double learn, dotyczącego inteligencji wielorakiej, finansowanego z programu Erasmus+ .

Organizatorem i gospodarzem mobilności była dwujęzyczna szkoła Colegio Ocejon w miejscowości Guadalajara, która od kilku lat wdraża metody pracy cooperative learning. Ponadto, dzięki akredytacji British Council uczniowie od najmłodszych klas równocześnie uczą się języka angielskiego i hiszpańskiego oraz corocznie odwiedzają Wielką Brytanię. Głównym tematem spotkania była sesja szkoleniowa, która dotyczyła nowoczesnych metod pracy przy wykorzystaniu teorii Howarda Gardnera.

Dzięki zespołom interdyscyplinarnym mieliśmy okazję trenować sposób planowania zajęć i aktywności na lekcji włączając rozmaite inteligencje uczniów. Praca z partnerami innych narodowości była niezwykle wymagająca, ale równocześnie inspirująca, zachęcała do porzucenia utartego schematu działania w klasie,doskonaliła umiejętność stosowania nowoczesnych metod i technologii.

Obok zajęć szkoleniowych hiszpańscy partnerzy przygotowali sesje job shadowing- dzielenie się dobrymi praktykami z codziennej pracy. Mieliśmy okazję zobaczyć aktywności na lekcji matematyki, oparte na współpracy i współdziałaniu, uczenie współodpowiedzialności za innych członków zespołu oraz doskonalenie umiejętności społecznych. Podczas tak zorganizowanej pracy i narzuconych ról grupowych, uczniowie ćwiczą różne umiejętności, lepiej zarządzają swoim czasem, a także rozwijają cały wachlarz kompetencji społecznych. 

Warto było skorzystać także  z zaproszenia hiszpańskich partnerów na lekcję filozofii dla uczniów 10-11 letnich, a także poznać sposób działania dwujęzycznego przedszkola.Szkoła, uczniowie, wychowankowie przedszkola zaskoczyli nas otwartością, gościnnością oraz naprawdę imponującym poziomem języka angielskiego.

W wolnych chwilach pomiędzy sesjami szkoleniowymi wszyscy goście korzystali ze ścieżki kulturalno-turystycznej, by choć w pigułce poznać specyfikę i historię Hiszpanii.

 

Dziękujemy za pełen wrażeń tydzień!

Kinga Augustyn

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY