Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

Program Erasmus +w ZSP w Binarowej

Od 1 października 2017 roku nasza szkoła realizuje projekt 'I learn, you learn but together we double learn' realizowanego w ramach programu Erasmus +, Edukacja Szkolna, Akcja 2. 

 

Projekt dotyczy teorii Howarda Gardnera o inteligencji wielorakiej i zakłada poszukiwanie metod nauczania angażujących wszystkie zmysły oraz inteligencje uczących.
Międzynarodowy zespół partnerski zainicjował współpracę rok temu, kiedy to na portalu eTwinning wymianę myśli i pomysłów rozpoczęło pięć krajów: Hiszpania, Turcja, Grecja, Rumunia i Polska. To właśnie wtedy zrodził się pomysł tworzenia projektu i starania się o środki na realizację działań.Projekt ma na celu zwiększenie potencjału każdej szkoły dzięki wymianie metod i środków dydaktycznych, poznaniu specyfiki pracy w różnych środowiskach. Oczywistym rezultatem będzie wzmocnienie kompetencji językowych, bowiem uczniowie szkół partnerskich będą brać udział w mobilnościach i na bieżąco komunikować się z rówieśnikami przez internet, realizować zadania w j. angielskim, dzielić się rezultatami czy komentować aktywności.
Celem założonych działań jest zwiększanie wiedzy na temat krajów partnerskich, budowanie tolerancji i szacunku wobec odmienności językowej, kulturowej czy społecznej.
 Naszej szkole przypadły w udziale zadania rozwijające inteligencję matematyczno-logiczną i muzyczną, w związku z czym został powołany zespół szkolny. Nauczyciele planowali zadania i aktywności realizowane przez wszystkie kraje.
Pierwszą mobilnością zaplanowaną w projekcie jest spotkanie organizacyjne w Turcji, w którym weźmie udział dwóch nauczycieli. Podczas tego spotkania ustalone będą szczegóły współpracy, zakresy odpowiedzialności, kalendarz mobilności, sposoby raportowania i wzajemnej komunikacji. To spotkanie będzie warunkować dobrą współpracę i prawidłowość działań projektowych.

Dla naszej placówki to ogromna szansa na rozwój, poszerzanie horyzontów oraz możliwość doskonalenia umiejętności językowych nie tylko dla uczniów, ale również nauczycieli.
  

Kinga Augustyn- Szkolny Koordynator Projektu

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY