Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodz: Tekla, Bogusław

GALERIA

Wideorozmowa z uczniami z Hiszpanii

Klasa IV a po raz drugi uczestniczyła w wideorozmowie z uczniami z krajów partnerskich projektu I learn, you learn but together we double learn. Uczniowie rozmawiali na temat ulubionych przedmiotów szkolnych, hobby i sposobów spędzania wolnego czasu. 

Dziękujemy hiszpańskim kolegom za poświęcony czas i już nie możemy się doczekać spotkania we wrześniu. 
 
  Kinga Augustyn

Spotkanie szkoleniowe w Hiszpanii

W dniach 11-16 marca w Hiszpanii odbyło się spotkanie zespołów krajów partnerskich projektu I learn, you learn but together we double learn, dotyczącego inteligencji wielorakiej, finansowanego z programu Erasmus+ .

Organizatorem i gospodarzem mobilności była dwujęzyczna szkoła Colegio Ocejon w miejscowości Guadalajara, która od kilku lat wdraża metody pracy cooperative learning. Ponadto, dzięki akredytacji British Council uczniowie od najmłodszych klas równocześnie uczą się języka angielskiego i hiszpańskiego oraz corocznie odwiedzają Wielką Brytanię. Głównym tematem spotkania była sesja szkoleniowa, która dotyczyła nowoczesnych metod pracy przy wykorzystaniu teorii Howarda Gardnera.

Dzięki zespołom interdyscyplinarnym mieliśmy okazję trenować sposób planowania zajęć i aktywności na lekcji włączając rozmaite inteligencje uczniów. Praca z partnerami innych narodowości była niezwykle wymagająca, ale równocześnie inspirująca, zachęcała do porzucenia utartego schematu działania w klasie,doskonaliła umiejętność stosowania nowoczesnych metod i technologii.

Obok zajęć szkoleniowych hiszpańscy partnerzy przygotowali sesje job shadowing- dzielenie się dobrymi praktykami z codziennej pracy. Mieliśmy okazję zobaczyć aktywności na lekcji matematyki, oparte na współpracy i współdziałaniu, uczenie współodpowiedzialności za innych członków zespołu oraz doskonalenie umiejętności społecznych. Podczas tak zorganizowanej pracy i narzuconych ról grupowych, uczniowie ćwiczą różne umiejętności, lepiej zarządzają swoim czasem, a także rozwijają cały wachlarz kompetencji społecznych. 

Warto było skorzystać także  z zaproszenia hiszpańskich partnerów na lekcję filozofii dla uczniów 10-11 letnich, a także poznać sposób działania dwujęzycznego przedszkola.Szkoła, uczniowie, wychowankowie przedszkola zaskoczyli nas otwartością, gościnnością oraz naprawdę imponującym poziomem języka angielskiego.

W wolnych chwilach pomiędzy sesjami szkoleniowymi wszyscy goście korzystali ze ścieżki kulturalno-turystycznej, by choć w pigułce poznać specyfikę i historię Hiszpanii.

 

Dziękujemy za pełen wrażeń tydzień!

Kinga Augustyn

Wideorozmowa z kolegami z Grecji

Uczniowie klasy IV a, biorący udział w projekcie I learn, you learn but together we double learn mieli możliwość wideorozmowy ze swoimi greckimi rówieśnikami. Uczniowie przedstawili się i rozmawiali o ulubionych przedmiotach szkolnych, pogodzie w Polsce i Grecji. 

Grecy uczyli czwartoklasistów powitania po grecku, a także zwrotów grzecznościowych. Wielu uczniów pokonało nieśmiałość i pewnie trenowało swoje umiejętności komunikacyjne.
Dla wszystkich to niesamowite przeżycie!

Zaproszenie na spotkanie szkoleniowe w Hiszpanii

Nasza partnerska szkoła w Hiszpanii będzie organizatorem kolejnej mobilności w marcu 2018 roku. W ramach spotkania trzech nauczycieli z naszej szkoły weźmie udział w szkoleniu z metodologii pracy według teorii inteligencji wielorakich, a także będzie uczestniczyć w sesjach job shadowing - dzielenia się dobrymi praktykami w pracy dydaktycznej.

Dzień programu Erasmus+

We czwartek, 8 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Dzień programu Erasmus+. Działania i aktywności tego dnia miały za zadanie połączyć cele dwóch realizowanych projektów : I learn, you learn but together we double learn, dotyczącego metodologii teorii H. Gardnera oraz  BOOK Big Ocean of Knowledge, wzmacniającego kompetencje czytelnicze.

Dzień rozpoczęliśmy prezentacjami krajów partnerskich, dzięki czemu mogliśmy poznać położenie, ustrój czy walutę naszych partnerów, a także charakterystyczne elementy kulturowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tańce poszczególnych krajów w formie filmików, a także muzyka wykonywana na żywo przez dziewczynki z klasy IVb.  

Kolejno, obejrzeliśmy fragment bajki AA. Milne „Kubuś Puchatek” w języku angielskim, do którego przewidziane były zadania. Klasy I-III projektowały okładkę książki, klasy IV-VI tworzyły komiks na podstawie obejrzanej części bajki, natomiast klasy VII, II i III gimnazjum pracowały w zespołach nad dalszą częścią historii. Uczniowie trenowali coolborative learning, nauczyciele obserwowali podział ról w zespołach i dopingowali do pracy.

Dania obiadowe tego dnia nawiązywały do kuchni hiszpańskiej i tureckiej – próbowaliśmy gazpacho  oraz pierożków kebabowych.

Po obiedzie nastąpiło rozdanie nagród w konkursie – komisja doceniła wkład pracy, kreatywność oraz współpracę w zespołach. To był dzień pełen wrażeń – dziękujemy Erasmus+!

KINGA AUGUSTYN

Program Erasmus +w ZSP w Binarowej

Od 1 października 2017 roku nasza szkoła realizuje projekt 'I learn, you learn but together we double learn' realizowanego w ramach programu Erasmus +, Edukacja Szkolna, Akcja 2. 

Czytaj więcej: Program Erasmus +w ZSP w Binarowej

I learn, you learn but together we double learn

Wtorkowe popołudnie 6 lutego 2018 roku dla Rady Pedagogicznej naszej szkoły było okazją do zdobywania nowych umiejętności. W ramach projektu I learn, you learn but together we double learn, finansowanego z programu Erasmus plus nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym metod i technik wykorzystywanych w pracy w grupie.Celem treningu było doskonalenie sprawności dzielenia uczniów na grupy, delegowanie zadań i przydzielanie ról. Obok wiedzy i teorii, pani trener dzieliła się swoim doświadczeniem, pomysłami i praktycznymi rozwiązaniami, które można zastosować w każdej grupie na zajęciach przedmiotowych.

Kinga Augustyn

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY