Dzisiaj jest: 30 Marzec 2020    |    Imieniny obchodz: Amelia, Leonard, Dobromir

II miejsce w Gimnazjadzie historycznej

1007125.jpg

26 kwietnia 2013 roku odbył się w ZS nr 1 w Bieczu finał XIII edycji  Gimnazjady „Ziemia biecka w historii i legendzie”. Tegoroczna edycja była poświęcona wybitnym postaciom związanym z Bieczem i Ziemią Biecką, jednostkom, które wpłynęły na lokalną historię, kulturę i tożsamość. Celem konkursu było odkrycie wybitnych osobowości, zarówno z przeszłości jak i  z czasów współczesnych, które dobitnie zaznaczyły się w historii naszego regionu. Nasi uczniowie: Sandra Łącz, Klaudia Kucharska, Małgorzata Lenard, Arkadiusz Kamiński, Justyna Augustowska za pracę pt. „Michał Sendecki Ps. Grab” uzyskali II miejsce. 

Przygotowali oni dwie prace: jedną  w formie prezentacji multimedialnej, w której przedstawili  postać Michała Sendeckiego ps. "Grab" i rolę, jaką odegrał w Binarowej w czasie II wojny światowej. Druga praca miała formę wywiadu, przeprowadzonego z bratankiem Michała Sendeckiego-panem Marianem Sendeckim. Opowiedział on młodzieży, według jakich wartości żył jego wujek M.Sendecki ps."Grab" i ojciec-Jan Sendecki ps,"Rak". Pokazał  także młodzieży, jakie pamiątki zachowały się po tych bohaterach. Wywiad ten został uznany przez komisje konkursową za cenne źródło historyczne.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy Gimnazjady wyjadą także 10 maja do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. 

Gratuluje osiągniętego sukcesu.:)

Galeria z finału konkursuhttp://zspbinarowa.eu/zdjecia/category/63-gimnazjada

Małgorzata Stec

 

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY