Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

ODBLASKOWA SZKOŁA 2015-FINAŁ VI EDYCJI

30 października br. odbył się w naszej szkole  finał  VI edycji konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA.  Najpierw dzieci z klasy III przedstawiły scenki o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.Następnie podsumowano przeprowadzone  w szkole konkursy: plastyczny dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum pod hasłem „Moja bezpieczna droga do szkoły”oraz  wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów klas IV-VI.

Uczniowie, którzy zdobyli premiowane miejsca oraz wyróżnienia :

konkurs plastyczny

Klasy I- III szkoły podstawowej-

 1. Ksawier Rydarowicz,Sara Knebel
 2. Dominik Szurkiewicz, Anna Kurcab,
 3. Natalia Kaleta,Kinga Niziołek

Wyróżnienie: Miłosz Liana

Klasy IV-VI szkoły podstawowej:

 1. Mikołaj Machowski, Krystian Rydarowicz
 2. Karolina Sendecka
 3. Jakub Sekuła

Wyróżnienie: Katarzyna Fiega

Klasy I-III gimnazjum:

 1. Karolina Augustyn, Karolina Augustowska
 2. Małgorzata Szary,Dominika Drożdż
 3. Anna Rydarowicz, Łukasz Falisz

Wyróżnienie: Klaudia Zawiła

Kategoria przestrzenna:

 1. Szczepan Martauz
 2. Natalia Bochnia
 3. Natalia Juruś

Do ogólnoszkolnego konkursu wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przystąpiło 45 uczniów. Nagrodę za najlepszy wynik otrzymali uczniowie: Kamila Soczek-kl. V i Michał Lenard-kl. V,którzy rozwiązali test bezbłędnie. Bardzo dobry wynik uzyskali również uczniowie, którzy zdobyli 92% punktów: Szymon Kamiński, Wiktoria Stec, Ewelina Dąbrowska, Anna Dąbrowska oraz Bartłomiej Czajka.

Gratulujemy!!!

 

DYSKOTEKA ODBLASKOWA

19 października została zorganizowana w naszej szkole dyskoteka odblaskowa dla uczniów z klas IV-VI, którzy mogli bawić się na parkiecie ubrani w elementy odblaskowe. W przyciemnionym pomieszczeniu oświetlanym fleszami można było się przekonać, jaki efekt dają odblaski. Uczniowie brali udział w wielu zabawach, a także konkursie na strój, w którym  dominowały elementy odblaskowe.

RAJD ROWEROWY I AKCJA UCZNIÓW NA BIECKIM RYNKU

W sobotę 17 października odbył się Odblaskowy Rajd Rowerowy, którego uczestnikami byli uczniowie oraz nauczyciele szkoły podstawowej w Binarowej. Wzięła w nim udział grupa cyklistów w odblaskowych kamizelkach i innych elementach odblaskowych zamontowanych przy rowerach. Celem imprezy było m.in. doskonalenie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

W ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” przed wyjazdem odbyło się spotkanie z panami policjantami, którzy sprawdzili stan techniczny rowerów oraz wyposażenia uczestników rajdu w niezbędne elementy oraz przekazali cenne wskazówki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę z pewnym zamiarem. Miejscem, do którego dotarli był biecki rynek, na którym…. postanowili rozdać wszystkim napotkanym osobom elementy odblaskowe oraz ulotki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Pierwszą reakcją przechodniów było ogromne zdziwienie, że młodzi uczniowie zechcieli tak miłym gestem przypomnieć wszystkim o potrzebie dbania o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Rozdano przechodniom ponad 100 opasek i breloczków odblaskowych! Akcja wzbudziła zainteresowanie, a obdarowane osoby przekazywały uczniom oraz nauczycielom słowa poparcia dla pomysłowego sposobu zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo. Końcową atrakcją było wspólne wejście na ratuszową wieżę i podziwianie panoramy Biecza.

MAGDALENA RUTANA

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji

 W dniu 7 października 2015 roku w ramach programu „ODBLASKOWA SZKOŁA” zorganizowana została wycieczka do Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów i strażaków, zwiedzenie budynków komend, przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Pani  Karolina Gurba w interesujący i przystępny dla uczniów sposób opowiedziała o trudnej i odpowiedzialnej pracy policji oraz zapoznała ze strukturą pracy komisariatu. Dzieci miały okazję zobaczyć między innymi salę zatrzymań, salę konferencyjną, „przyjazny pokój przesłuchań”, który określa się jako „niebieski pokój”.  Wielką atrakcją dla uczniów było tzw. „lustro weneckie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej. Wiele emocji wzbudziło oglądanie  policyjnej strzelnicy.
 

Czytaj więcej: Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji 

Jak poruszać sie po drodze?

Dnia 14.09.2015 roku odbyła się wycieczka klasy I SP na pobliskie skrzyżowanie. Celem spaceru było praktyczne uczenie dzieci bezpiecznego zachowania na drodze. Najpierw uczniowie rozpoznawali znaki drogowe i określali, co one oznaczają. Obserwowali również innych pieszych oraz przejeżdżające pojazdy. Następnie nadszedł czas na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię pod kontrolą opiekuna. Każdy z pierwszaków na czas wyprawy ubrany był w kamizelkę odblaskową. Po powrocie do klasy dzieci dzieliły się ze sobą pomysłami, jak unikać różnego rodzaju niebezpieczeństw na drodze oraz w jaki sposób postępować w razie ich zaistnienia.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W czwartek 17 września naszą szkołę odwiedzili panowie Policjanci z Komendy Policji w Bieczu. Uczniowie klas I-VI oraz gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”, które miało na celu uświadomić potrzebę dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas I-III oraz IV-VI i gimnazjum. Panowie Policjanci poprowadzili wykład na temat zagrożeń w życiu codziennym oraz sposobach unikania niebezpiecznych sytuacji. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi goście przedstawili także uczniom zalety płynące z korzystania z elementów odblaskowych oraz zwrócili uwagę na wiele niebezpieczeństw związanych z zabawami w niedozwolonych miejscach. W trakcie spotkania najmłodsi mogli obejrzeć z bliska wszelkie akcesoria, którymi policjanci posługują się w czasie pracy. Uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące przeznaczenia poszczególnych elementów wyposażenia.Starsi uczniowie również zostali uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze. Oprócz tego Policjanci poinformowali, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomość przez Internet oraz należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pomocą komunikatorów. Celem spotkania dla starszych uczniów było również poruszenie tematyki związanej z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Uczniowie z wielką uwagą i przejęciem słuchali tego, co mieli im do powiedzenia mundurowi oraz chętnie podejmowali dyskusję. Na podsumowanie spotkania wszyscy otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez szkołę oraz PZU.

Teatrzyk „Cenne rady” w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”

W środę 16 września w naszej szkole zagościł Teatr Lalek Bajka z Przysietnicy ze spektaklem pt. „Cenne rady”. Teatr ten pracuje na własnych scenariuszach,  w swej ofercie zawiera przedstawienia obrazujące legendy, baśnie oraz bajki mające przesłania wychowawcze i profilaktyczne. Głównym celem bajki jest ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Uczy również aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów. Dzieci z przedszkola oraz klas I-III z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bohaterów, a w efekcie wyniosły niepowtarzalną lekcję, że zawsze należy być ostrożnym, zwłaszcza kiedy korzystamy z drogi.Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY