Dzisiaj jest: 30 Marzec 2020    |    Imieniny obchodz: Amelia, Leonard, Dobromir

SPOTKANIE Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI

 W dniu 5 lutego 2015 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń” uczniowie klasy V i I gimnazjum Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Binarowej wzięli udział w spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Bieczu. Celem naszej wizyty było przede wszystkim kształtowanie postaw akceptujących niepełnosprawność. Spotkanie służyło także wzajemnemu zrozumieniu i niwelowaniu przesądów i stereotypów na temat osób niepełnosprawnych. Pozwoliło młodym ludziom na bardziej świadome podejście do problemu nietolerancji i dyskryminacji, jak również rozwinęło poczucie tolerancji poprzez zdobywanie wiedzy na temat niepełnosprawności.

Podczas wizyty młodzież miała okazję nie tylko poznać specyfikę funkcjonowania bieckiego Warsztatu a także zwiedziła pracownie, w których pracują i rehabilitują się osoby niepełnosprawne oraz podziwiała prace i wyroby artystyczne wykonane przez uczestników.

Miłym akcentem spotkania było obejrzenie przez nas „Jasełek” w wykonaniu osób niepełnosprawnych oraz ... naszych uczniów.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Danucie Wantuch za zaproszenie oraz całemu Zespołowi Terapeutów, którzy swoją ciężką pracą są w stanie zaktywizować niepełnosprawnych oraz uświadamiają całemu otoczeniu, że jak mówi hasło konkursu, w którym uczestniczymy „Mój przyjaciel też może być inwalidą”.

GALERIA-KLIKNIJ TUTAJ

IWONA KOSIBA

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY