Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

„Kibole, blokersi, grupy podwórkowe...

W dniu 13 lutego 2015 r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Binarowej w ramach konkursu „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń” uczestniczyli w konwersatorium pt.„Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do paczki?”. Spotkanie poprowadzili aspiranci Karolina Gurba i Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Temat wzbudził ogromne  zainteresowanie zarówno w grupie dzieci klas I- III SP, jak i wśród uczniów klas starszych.Zgromadzeni uczniowie wszystkich klas obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną przygotowaną przez zaproszonych gości. Prowadzący konwersatorium przedstawił podział na grupy formalne i nieformalne, a także scharakteryzował szalikowców, kiboli, chuliganów oraz blokersów. Po obejrzeniu prezentacji o kibolach uczniowie zrozumieli potrzebę walki z niewłaściwym zachowaniem i postawami młodych ludzi. 

Na spotkaniu poruszano także sprawę:

-        problemów społecznych płynących z działań grupy podwórkowej, kiboli czy blokersów,

-        przyczyn wnikania do "paczki",

-        sankcji prawnych związanych z łamaniem prawa,

-        w jaki sposób bronić się przed wciągnięciem do wspomnianych grup,

-        oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zaistniałego zagrożenia.

Iwona Kosiba

WYJAZD DO SĄDU REJONOWEGO

W dniu 9 lutego 2015 r. uczniowie klasy II i III Gimnazjum Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Binarowej, w ramach ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny uczeń” uczestniczyli w wyjeździe do Sądu Rejonowego w Gorlicach. Nasza młodzież wzięła udział w konwersatorium pt. „ Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego – także ucznia” przeprowadzonym przez panią kurator zawodową Karolinę Machowską. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania Sądu, podstawowymi regułami prawa cywilnego i karnego, a także z tematyką przestępczości nieletnich i wykonywania kar orzeczonych przez sądy dla nieletnich oraz sądy powszechne. Pani Machowska opowiadała również o swojej karierze zawodowej i warunkach jakie trzeba spełnić aby wykonywać tak odpowiedzialny zawód jakim jest kurator sądowy. Podczas spotkania zobaczyliśmy jak wyglądają sale rozpraw i pokój zatrzymań.

Wycieczka do sądu była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy pani kurator za pomoc w  organizacji wyjazdu i bardzo pouczającą prelekcję.

IWONA KOSIBA

SPOTKANIE Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI

 W dniu 5 lutego 2015 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń” uczniowie klasy V i I gimnazjum Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Binarowej wzięli udział w spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Bieczu. Celem naszej wizyty było przede wszystkim kształtowanie postaw akceptujących niepełnosprawność. Spotkanie służyło także wzajemnemu zrozumieniu i niwelowaniu przesądów i stereotypów na temat osób niepełnosprawnych. Pozwoliło młodym ludziom na bardziej świadome podejście do problemu nietolerancji i dyskryminacji, jak również rozwinęło poczucie tolerancji poprzez zdobywanie wiedzy na temat niepełnosprawności.

Podczas wizyty młodzież miała okazję nie tylko poznać specyfikę funkcjonowania bieckiego Warsztatu a także zwiedziła pracownie, w których pracują i rehabilitują się osoby niepełnosprawne oraz podziwiała prace i wyroby artystyczne wykonane przez uczestników.

Miłym akcentem spotkania było obejrzenie przez nas „Jasełek” w wykonaniu osób niepełnosprawnych oraz ... naszych uczniów.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Danucie Wantuch za zaproszenie oraz całemu Zespołowi Terapeutów, którzy swoją ciężką pracą są w stanie zaktywizować niepełnosprawnych oraz uświadamiają całemu otoczeniu, że jak mówi hasło konkursu, w którym uczestniczymy „Mój przyjaciel też może być inwalidą”.

GALERIA-KLIKNIJ TUTAJ

IWONA KOSIBA

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY