Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Corocznie 26 września w całej Europie obchodzone jest międzynarodowe święto European Day of Languages ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 r. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny pt:„Uczę się języków obcych bo wiem, że warto”. Przedstawiciele klasy 6, 7 i 8 odegrali scenki w języku angielskim następnie uczniowie poznali najdłuższe słowo Supercalifragilisticexpialidocious, używane przez anglojęzyczne dzieci jako wyrażenie niedorzeczne, by dać wyraz zgody, lub by po prostu przedstawić najdłuższy wyraz w języku angielskim, który oznacza coś fantastycznego.Reprezentanci poszczególnych klas, którzy uczą się  różnych języków obcych pokazali swoje umiejętności.

Tobiasz z klasy 1 przeczytał rymowankę w języku angielskim  „Mary’s Little Lamb”, która została  zainspirowana prawdziwym wydarzeniem, a Lenka przeczytała rymowankę w języku polskim. Ewelina - uczennica klasy 8, uczy się języka norweskiego i koreańskiego, przedstawiła się i biegle policzyła do 10. Emilka z klasy 8 z niemieckim akcentem opowiedział o sobie i swoich zainteresowaniach. Dawid z klasy 8, który biegle posługuje się językiem hiszpańskim, opowiedział krótko o sobie, a następnie nauczył  swoich kolegów i koleżanki, a także całą kadrę nauczycielką liczyć do 10 w języku hiszpańskim. Maćka, ucznia klasy 8 zaciekawiła nauka języka japońskiego, więc przedstawił się i policzył do 10.

W trakcie przerwy uczniowie skanowania kody QR  dzięki którym poznacie strony językowe z grami, zabawami  i elementami gramatyki.

Galeria- kliknij

Sabina Marszałek

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY