Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ BEZPIECZEŃSTWO

           W dniu 29 września 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie miała miejsce uroczystość wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo", w której uczestniczyli:  Komendant Wojewódzki  Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Józef Gawron – I Wicewojewoda Małopolski, Grzegorz Lipiec – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Marian Mąka – Zastępca Wójta Gminy Limanowa, dr inż. arch. Krzysztof  Kwiatkowski z Instytutu Projektowania Urbanistycznego Politechniki Krakowskiej, przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

            Certyfikaty przyznawane są w ramach Projektu Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa, który jest kompleksowym systemem działań opartych na wzajemnej współpracy szkoły  z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych i patologicznych, np. przemocy w szkole. Nadanie certyfikatu to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim obowiązek dalszych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w szkole.

          Wśród wyróżnionych 31 szkół, znalazł się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej,  który otrzymał Certyfikat z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty.  Certyfikat dla szkoły odebrali dyrektor Jolanta Małczak, koordynator projektu Iwona Kosiba oraz przedstawiciel społeczności szkolnej - Karolina Augustowska. Delegacji towarzyszył st. sierż. Robert Wszołek.Po uroczystości goście zostali zaproszeni do udziału w pokazach dotyczących m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

              Wieloletnia współpraca szkoły z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach oraz Komisariatem Policji w Bieczu przyniosła efekt w postaci nadanego certyfikatu i stworzenia poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły.

 Jolanta Małczak

 

 

 

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY