Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodz: Tekla, Bogusław

GALERIA

Bal w przedszkolu

Karnawał to czas zabawy i radości, podczas którego bawią się nie tylko dorośli. Jest to świetna okazja do zabawy również dla dzieci, które mają wówczas możliwość wcielić się  w różne postacie bajkowe. Podobnie było 25 stycznia na balu karnawałowym w naszym Przedszkolu, gdzie już od rana każdy mały przedszkolak z podekscytowaniem wkraczał w jego progi. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje balowe stroje zamieniając się tym samym w piękne księżniczki, wróżki, piratów, strażaków oraz wiele innych postaci. Dzieci przez dwie godziny tańczyły, śpiewały i świetnie się bawiły ze specjalnymi gośćmi „animatorami wesołej zabawy” przybyłymi na ten dzień: Klauninka Lucynka i Klaun Edward. Zabawie towarzyszyły konkursy, których uczestnicy byli nagradzani gromkimi brawami, malowanie twarzy, nie brakło też pokazu pięknych, dużych baniek mydlanych. Na koniec balu,  każde dziecko zostało obdarowane „balonową postacią” np. kwiat, miecz, piesek. Nie zabrakło też niespodzianki, jaką była postać Minionka. Po zabawie wszystkie przedszkolaki mogły liczyć na pyszny poczęstunek: soczek, rurkę z kremem i muffinkę.

Zapraszamy do galerii zdjęć – spróbujcie rozpoznać swoje pociechy!

Lucyna Lenard

Spotkanie z lekarzem

18 października 2016 r. Przedszkolaki z Binarowej wybrały się z wizytą do Ośrodka Zdrowia, by złożyć życzenia pracownikom Służby Zdrowia z okazji ich święta. Spotkały się tam z lekarzem POZ  i pediatrą, oraz pielęgniarkami. Po złożeniu życzeń, zaśpiewaniu piosenek  o pomidorku i jesieni, dzieci wręczyły symboliczne upominki „Jesienne dekoracje z sową  i grzybkiem”.
Pani  doktor wraz z pielęgniarką oprowadziły dzieci po ośrodku zdrowia. Pokazały gabinety lekarskie, stomatologiczny, zabiegowy i rejestrację. Opowiedziały także czym zajmuje się lekarz  i pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór i zdrowe odżywianie.  Panie uświadomiły również maluchom, że sami nie mogą brać leków znajdujących się w domowe apteczce. Przedszkolaki miały okazję zważyć się i zmierzyć, a niektórzy zostali poddani badaniu wzroku. W gabinecie stomatologicznym oglądały narzędzia, jakich używa się do leczenia zębów i dowiedziały się jak o nie dbać, żeby jak najdłużej były zdrowe i piękne.
Na koniec spotkania dzieci dostały nalepki z napisem „Dzielny pacjent” i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

                                                                                                                   Lucyna Lenard

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY