Dzisiaj jest: 30 Marzec 2020    |    Imieniny obchodz: Amelia, Leonard, Dobromir

XV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

25-26 maja odbyły się  w naszej parafii XV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. W trakcie tej imprezy obchodziliśmy X-lecie wpisu naszego kościoła  na zaszczytną listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Bardzo duży wkład w organizację tej imprezy mieli rodzice, nauczyciele, dzieci i młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej. Przedszkolaki i uczniowie przedstawili piękny program artystyczny, w którym przedstawili historię powstania kościoła w Binarowej i wyboru patrona parafii.  W humorystyczny sposób wyjaśnili także, dlaczego na Binarowian mówią "cebularze". Część naszych uczniów -członków KSM wystąpiło z bardzo energetycznym repertuarem, czym zdobyli sobie uznanie i aplauz publiczności.

W trakcie imprezy młodzież promowała swoje dziedzictwo, sprzedając okolicznościowe produkty regionalne:bułki cebulowe, kołacze z serem, anioły wykonane z masy solnej, anioły binarowskie malowane na drewnie przez nasze gimnazjalistki, koszyczki z bibułkowymi kwiatami. Młodzież wzięła także udział w wykładach, prezentacjach, koncertach i występach przygotowanych na tą okoliczność. Pomimo zmiennej aury wszystkim dopisywał dobry humor.;)

M.S.

 Zapraszam do galerii z tej imprezy http://www.zspbinarowa.eu/zdjecia/category/66-xv-malopolskie-dni-dziedzictwa-kulturowego

Więcej zdjęć na stronie parafii. http://www.binarowa.wiara.org.pl/dni_dziedzictwa_kulturowego_-_2013,i463.html

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY