Dzisiaj jest: 9 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodz: Anna, Pelagia, Felicjan

GALERIA

Święto Szkoły i Dzień Patrona 2023

15 lutego obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu dokładnie 12 lat temu odbyło się otwarcie nowego, wymarzonego budynku szkolnego.

 Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele Parafialnym, następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie uczniowie klasy V i IV w montażu słowno-teatralnym przypomnieli dzieje i zasługi Króla Kazimierza Wielkiego. Ważną wzmianką była data lokacji naszej miejscowości. 23 czerwca 1348 r. ten oto władca wydał na Wawelu sołtysowi dokument na lokację wsi Binarowa. W tym roku przypada więc 675. rocznica tego wydarzenia.

 Po uroczystej akademii przedszkolaki i uczniowie klas I-III udali się na salę gimnastyczną, gdzie w obecności animatora wspólnie bawili się przy muzyce. Natomiast klasy IV-VIII wzięły udział w szkolnym konkursie wiedzy o patronie, w którym zwycięstwo zdobyli przedstawiciele klasy VI.

 Kolejną atrakcją był konkurs „Mam talent”. Wszyscy uczestnicy wykazali się sprytem i pomysłowością ukazując swoje ukryte talenty. Po trudnych obradach jury w składzie obecnych nauczycieli wyłoniło zwycięzców:

 - I miejsce -  Kacper Fiega

 - II miejsce – Anna Bajorek

 - III miejsce – Małgorzata Kawa

 - wyróżnienie – Joanna  Król

 Podobnie jak uczniowie klas młodszych, uczniowie klas IV-VIII zakończyli świętowanie Dnia Patrona popołudniową zabawą karnawałowo-walentynkową.   

Urszula Bęben 

Galeria z Dnia Patrona

1. Fotogaleria.

2. Koronacja Kazimierza Wielkiego - film.

3. Taniec dworski przygotowany przez uczennice z klasy 5 SP.

4. Fundacja Akademii Krakowskiej- scenka.

5. Zabawa karnawałowa.                                                                                                   

 
                                                                     

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY