Dzisiaj jest: 25 Maj 2020    |    Imieniny obchodz: Grzegorz, Urban, Magda

VI TURNIEJ SZCZYPIORKA W ZSP W BINAROWEJ

17 grudnia 2019 roku po raz szósty Uczniowski Klub Sportowy „Hermes” w Binarowej zorganizował koedukacyjny  turniej „Szczypiorka” dla dzieci z edukacji wczesnoszkolnej.  W  tym roku zawody rozegrano o Puchar Koordynatora Sportu w Bieczu Pana  Jana Grygowicza, który  od lat dba o rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży z Gminy Biecz. Podobnie jak w latach 2017 i 2018 zawodom splendoru dodała obecność  bardzo znanego nam trenera Pana Stanisława Majorka, którego drużyna w 1976 roku zdobyła dla Polski brązowy medal w Montrealu na Igrzyskach Olimpijskich. Przed rozpoczęciem zmagań sportowych dzieciom przedstawiono prezentację multimedialną  dotyczącą zasad gry oraz przedstawiającą  historię  piłki ręcznej w Polsce.

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły Pani Jolanta Małczak, która przywitała zgromadzonych gości, zaprezentowała biorące udział w rozgrywkach drużyny oraz życzyła sukcesów i gry w duchu „fair play”.

Do zawodów zgłosiły  się  uczniowskie kluby sportowe z okolic Biecza i Tarnowa.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce UKS „Kruki” Skrzyszów,

II miejsce UKS „Wiertmet” Libusza,

III miejsce LKS Lipinki,

IV miejsce UKS „Olimpijczyk” Racławice,

V miejsce UKS „Hermes” Binarowa,

V miejsce UKS „Truchcik”  Libusza p.k.

Zawodniczki i zawodnicy  zaprezentowali  wspaniałą  postawą nie tylko z racji sprawności fizycznej i wzajemnej rywalizacji, lecz także z uwagi na determinację w osiąganiu sportowych sukcesów. Na zakończenie zawodów dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Drużynom wręczono puchary i dyplomy a Pan Stanisław Majorek i Jan  Grygowicz  ufundowali słodycze i napoje.

Dawid Kołek

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY