Dzisiaj jest: 27 Listopad 2022    |    Imieniny obchodz: Ksenia, Walerian, Franciszek

Spotkanie z Policjantami

W dniu 27 lutego 2013 r. gościliśmy w naszym Zespole policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach: asp. Karolinę Gurbę i asp. Grzegorza Szczepanka, którzy przeprowadzili z naszymi uczniami zajęcia profilaktyczne.

W klasach I – III Szkoły Podstawowej Pani Karolina prowadziła zajęcia w oparciu o program „Owce w sieci”, czyli jak bezpiecznie korzystać z internetu. W zabawny sposób opowiadała o tym jakie zagrożenia czekają w sieci, na co trzeba uważać i jak korzystać z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Tematyka zajęc dotyczyła także bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Poruszony został również problem kontaktów z nieznajomymi. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

W klasach IV – VI Szkoły Podstawowej Pan Grzegorz poruszył temat nie tylko współczesnych zagrożeń, jak narkotyki, dopalacze, papierosy i alkohol ale także mówił o zjawisku Cyberprzemocy. Pan aspirat wyjaśnił, że to zjawisko to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych–przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.  Mówił, że problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!!

Szczególną uwagę Państwo policjanci poświęcili naszym gimnazjalistom z klas I-III, z którymi przeprowadzili zajęcia  edukacyjno – profilaktyczne. Tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich i pojęcie demoralizacji oraz zjawisko cyberprzemocy. Policjanci dzielili się z gimnazjalistami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie pracy z nieletnimi, przekazywali istotne wskazówki, jak odpowiedzialnie funkcjonować w społeczeństwie, aby uniknąć konfliktu z prawem. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

Wobec powyższego liczymy na to, że nasi uczniowie właściwie wykorzystają zdobytą wiedzę na tych zajęciach, a współpraca Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Binarowej z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach będzie skutecznie kontynuowana wyłącznie w wymiarze edukacji, profilaktyki i informacji.

 Galeria: http://zspbinarowa.eu/zdjecia/category/52-spotkanie-z-policja-w-zsp-w-binarowej

/-/ Iwona Kosiba

 

 

 

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY