Dzisiaj jest: 1 Październik 2020    |    Imieniny obchodz: Sława, Dionizy, Teofil

Hołd dla Binarowskich Bohaterów

11 listopada przypada Święto Niepodległości. W wigilię tego Święta w naszej Parafii świętowaliśmy naszą lokalną Uroczystość Patriotyczną. Niedzielna Suma, sprawowana przez duszpasterzy binarowskich oraz ks. kan. Zbigniewa Ryznara z Biecza ofiarowana została w intencji Ojczyzny i naszych binarowskich Bohaterów, którzy dla naszej wolności przelewali krew i oddawali życie. Rangę Uroczystości podniosły Poczty Sztandarowe OSP i Szkoły Podstawowej z Binarowej oraz grupa zuchów z drużyny „Dzielne Niedźwiadki” z naszej Szkoły. Po Mszy św. uczestnicy Uroczystości udali się pod obelisk Bronisława Kamińskiego ps. „Golf”, który znajduje się na terenie naszej Szkoły. Tam odśpiewano hymn narodowy a uczniowie ze Szkolnego Samorządu oraz przedstawiciele mieszkańców Binarowej złożyli kwiaty i zapalili znicze na cześć wolnej Ojczyzny i naszych bohaterów. Na zakończenie młodzież z naszej Szkoły wręczała zgromadzonym patriotyczne pamiątki. Binarowianie godnie i dumnie uczcili Niepodległą i swoich Bohaterów.

Tekst ze strony www.parafiabinarowa.pl

Link do galerii z Uroczystości

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY