Dzisiaj jest: 1 Październik 2020    |    Imieniny obchodz: Sława, Dionizy, Teofil

Dzień Papieski 2019

„Wstańcie, chodźmy!” - to hasło XIX Dnia  Papieskiego, który był obchodzony w Kościele 13 października 2019 roku. . Obchodom  towarzyszyły liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju.

Nasza szkoła stara się zawsze pamiętać o wielkich wydarzeniach jakimi żyje Kościół w Polsce, na świecie czy też ten nasz diecezjalny. W piątek 18 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie klasy 8 pod kierunkiem księdza katechety przygotowali uroczystą Akademię, która była poświęcona osobie św. Jana Pawła II.

Hasło tegorocznego XIX Dnia Papieskiego nawiązuje do to tytułu książki - „Wstańcie, chodźmy!”, którą Ojciec Święty napisał w 2004 roku. Wpisuje się również w 40 rocznicę I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Nawiązując do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego – św. Jan Paweł II chciał zachęcić wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa.

Nie zabrakło w czasie naszej Akademii śpiewu ulubionej piosenki Papieża - „Barka”.

Wszyscy jesteśmy wezwani do ciągłej modlitwy za siebie i świat przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Ks. Robert Wiśniewski

Fotogaleria

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY