Dzisiaj jest: 1 Październik 2020    |    Imieniny obchodz: Sława, Dionizy, Teofil

Działania w ramach projektu Big Ocean of Knowledge BOOK

 Rozpoczynający się rok szkolny to zarazem trzeci rok realizacji projektu Erasmus +,  Big Ocean of Knowledge, BOOK. W ramach zaplanowanych zadań i aktywności odwiedzamy biblioteki, przygotowujemy informacje o najstarszych polskich bibliotekach, prowadzimy zajęcia dla najmłodszych w bibliotekach. Mobilizujemy do wspólnego czytania w kole czytelniczym Book Lovers Club. Chcemy zachęcać do spędzania czasu w czytelniach, gdzie obok tradycyjnych drukowanych woluminów znaleźć można materiały audiowizualne, multimedialne, gry edukacyjne i audiobooki.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Biblioteki w Bieczu udało nam się przygotować film - wywiad z bibliotekarzem, który zaprezentujemy naszym kolegom z krajów partnerskich. Opowiemy im także o naszych lokalnych bibliotekach i ich historii. Dla nich również sporządzony został blog: https://binarowa.blogspot.com/, na którym można znaleźć najciekawsze pozycje z młodzieżowej listy czytelniczej, zarówno z literatury polskiej, jak i powszechnej. W ramach zajęć plastycznych uczniowie projektowali okładki swoich ulubionych lektur oraz pracowali nad recenzjami.

Chcemy jak najlepiej wykorzystać czas mobilności, aby obok nawiązania nowych znajomości,rozwijania kompetencji językowych, wrócić do swojej szkoły także z listą lektur, które ciekawią naszych rówieśników z innych krajów.
 
Kinga Augustyn
 

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY