Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodz: Maria, Stefan, Eustachy

Światło z Betlejem w naszej szkole

Zuchy z Gromady „Dzielne niedźwiadki” podczas uroczystej wigilii  przekazały społeczności szkolnej i Dyrekcji  oraz gościom Betlejemskie Światełko Pokoju .

W tym roku  wędrowało  Ono pod hasłem : „Światło, które łączy”. Chcemy, żeby napełniało nasze serca pokojem, miłością i zachęcało do spełniania dobrych uczynków. Światło przybyło z Groty Narodzenia Pana z Betlejem w Autonomii Palestyńskiej za pośrednictwem linii lotniczych i skautów austriackich, którzy w Wiedniu podczas ekumenicznej uroczystości przekazali je organizacjom skautowym z wielu krajów europejskich. Polscy harcerze otrzymali je od skautów słowackich. 16 grudnia  w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie Światła przedstawicielom  hufców  z Małopolski przez komendanta Chorągwi Krakowskiej. I właśnie z Krakowa przybywa do naszej szkoły i parafii Światło, które  nas łączy we wspólnocie .

Druhna Beata Sowa

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY