Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodz: Maria, Stefan, Eustachy

Dotacja dla klubu UKS „Hermes” w Binarowej

 Uczniowski Klub Sportowy „Hermes” w Binarowej, wzorem roku ubiegłego ponownie pozyskał dofinansowanie w kwocie 10 000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub 2018”.Założeniem programu jest prowadzenie zajęć i zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży biorących udział w treningach oraz zawodach sportowych. W ramach programu klub zobowiązany został do wniesienia wkładu własnego w wysokości minimum 10 % otrzymanej dotacji. Dzięki wsparciu Gminy Biecz (w wysokości 11,45 %) zakupiono niezbędny sprzęt do założenia siłowni w postaci atlasu, ławeczek, wyciągów, obciążeń, sztang i hantli.

 Już w ubiegłym roku Klub Sportowy „Hermes” w Binarowej pozyskał dotację w ramach programu „Klub 2017”. Tegoroczna dotacja jest kontynuacją działań zarządu związanych z pozyskiwaniem środków finansowych na rozwój sportu w Binarowej i doposażenie klubu w sprzęt sportowy, służący uatrakcyjnieniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Poprawa bezpieczeństwa i ergonomii na treningach, meczach i lekcjach wychowania fizycznego realizowana jest sukcesywnie gdyż wcześniej ze środków pozyskanych z Gminy Biecz w ramach programu „Rozwoju dzieci i młodzieży w Gminie Biecz” zakupiono stroje sportowe obuwie oraz sprzęt do prowadzenia gier zespołowych.

Dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży stwarzają okazję na właściwe zagospodarowanie czasu wolnego, służą rozwijaniu sportowych pasji, zapobiegają patologiom społecznym i uzależnieniom. Zajęcia są prowadzone są z nastawieniem na koordynację ruchową, poprawę i doskonalenie techniki gry w grach zespołowych, między innymi w piłkę ręczną.

 zarząd UKS Hermes

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY