Dzisiaj jest: 20 Maj 2019    |    Imieniny obchodz: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Obchody Dnia Papieskiego

Dnia 18 października 2018 roku, uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się na uroczystej akademii, która była poświęcona osobie św. Jana Pawła II.

Z racji przeżywanego niedawno XVIII Dnia Papieskiego uczniowie klasy 3 gimnazjum, przybliżyli nauczanie Ojca Świętego.

"Promieniowanie ojcostwa"- to hasło tegorocznego dnia Papieskiego, które zostało zaczerpnięte z dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku pod takim tytułem. W swoim nauczaniu Jan Paweł II wiele miejsca poświęcił roli ojca, zarówno w odniesieniu teologicznym do Boga, jak i w rodzinie chrześcijańskiej. Podkreślał, że miejsce i zadania ojca w rodzinie mają wagę jedyną i niezastąpioną. Papież Jan Paweł II pisał w 1983 roku: "Odczuwa się współcześnie zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem".

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego nawiązują również do ważnych rocznic, są to: 60 lat od przyjęcia sakry biskupiej przez Karola Wojtyłę, 40 rocznica wyboru kardynała Wojtyły na papieża oraz 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie uroczystej akademii wszyscy zebrani odmówili modlitwę „Ojcze Nasz”- powierzając się jednocześnie opiece naszemu Ojcu w niebie.

                                                                               Ks. Robert Wiśniewski

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY