Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodz: Dorota, Łucja, Wilhelm

MATEMATYKA JEST MIARĄ WSZYSTKIEGO

Zespół uczniów klasy V w składzie Kinga Niziołek, Natalia Kaleta i Hubert Kordek zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na najciekawszy projekt matematyczny pt. „Matematyka wokół nas”, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Sitnicy. Zadaniem uczniów było ukazanie wykorzystania matematyki w praktyce. Podtytuł naszego projektu brzmiał „Matematyka jest miarą wszystkiego”. Nasi uczniowie zabawili się w projektantów i postanowili obliczyć koszty wykonania remontu podwórka wokół jednego z ich domów. Mierzyli teren, dokonywali odpowiednich pomiarów i obliczeń. Odwiedziliśmy też lokalne firmy, przeprowadzaliśmy wywiady z właścicielami i pracownikami firm, zwiedzaliśmy plac budowy, to wszystko pomogło nam w oszacowaniu kosztów remontu podwórka. Wszystkie działania przedstawiliśmy w formie multimedialnej podczas rozstrzygnięcia konkursu. Gratuluję uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas. Życzę dalszych sukcesów.

Ponadto Kinga Niziołek zdobyła bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Maks zajmując 7 miejsce w województwie, a 42 w Polsce. Gratulacje!

 Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach. Już wkrótce ogólnopolski Kangur, a następnie szkolny konkurs Sudoku.

Urszula Bęben

Polecane strony

 

 

 

KO-Kraków

 

 http://www.oke.krakow.pl/inf/layout/professional/images/logo.jpg

 

CERTYFIKATY