Dzisiaj jest: 1 Luty 2023    |    Imieniny obchodz: Brigida, Iga, Ignacy

GALERIA

Spotkanie profilaktyczne

 Spotkanie profilaktyczne w ZSP w Binarowej

Spotkanie Profilaktyczne przeprowadziła Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Nowym Sączu. Przeprowadzone zajęcia pt. Profilaktyka poprzez Wartości  „Wolność i godność – Wybieram-nie biorę” odbyły się 11 X 2012r. dla szkoły podstawowej oraz 18 X 2012r. dla gimnazjum. Zajęcia poprowadził Wojciech Hojdys (mgr pedagogiki, absolwent podyplomowych studiów w zakresie socjoterapii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie) oraz Jakub Przybyła (Student pedagogiki resocjalizacyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu).

 

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw wolnych od nałogów, wzorów satysfakcjonującego życia, gotowości do radzenia sobie z trudnościami wieku młodzieńczego oraz promocja zdrowego stylu życia. Ponadto „Profilaktyka poprzez wartości” umożliwia młodzieży czynny udział w świadomym kształtowaniu  postaw, poglądów i opinii wobec zjawiska narkomanii, alkoholizmu i przestępczości – w oparciu o uczciwą, rzetelną i niczym nie skrępowaną dyskusję.

Przeprowadzenie zajęć było możliwe dzięki środków pozyskanych z budżetu Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na realizację Szkolnych Programów Profilaktyki.

 

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY