Dzisiaj jest: 1 Luty 2023    |    Imieniny obchodz: Brigida, Iga, Ignacy

GALERIA

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie – a co to takiego? Czy pasem dostanę od kogoś kolego?

Pasowanie to zwyczaj taki, że starszakami stają się przedszkolaki!”

08.11. 2013r. w Przedszkolu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka i Przedszkolaka-Starszaka” dzieci 5 i 6 – letnich.Jest to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszej placówki. W tym roku w związku z tym, że nasza placówka ma już swoje imię połączyliśmy ją z nadaniem nazw grupom: gr. I „Biedronki” i gr. II „Pszczółki”. W uroczystości wzięli udział rodzice i rodzeństwo przedszkolaków.

Wstępem do uroczystości był taniec dworski „Menuet” w wykonaniu dzieci 6-letnich. Część artystyczna rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich przedszkolaków w rytm melodii „Maszerują przedszkolaki”. Następnie w przygotowanym przez Panie programie artystycznym dzieci prezentowały swoje umiejętności : śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze, rozwiązywały zadania przygotowane przez wróżki.Po zakończeniu zabaw przyszedł czas na uroczyste pasowanie. Starszaki ślubowały:

„ …być dobrymi i dzielnymi przedszkolakami, dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola, swoim zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom, bawić i uczyć w przedszkolu wesoło, czynić świat lepszym, a wkrótce zawołać – Witaj szkoło!”

 Po złożonym akcie ślubowania Pani Dyrektor dużym czarodziejskim ołówkiem dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka-starszaka.Również młodsze dzieci obiecały:

„… co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą, nie płakać, nie szlochać, panie mocno kochać, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować, w mig z talerzyka wszystko zajadać, zgodnie się bawić w Sali, pilnie się uczyć, aby mamy i taty nigdy nie zasmucić, nauczyć się dziękować i porządnie się zachować, od dziś być zawsze zuchami i dobrymi przedszkolakami”.

 Nie zabrakło też przyrzeczenia rodziców, którzy obiecali min. kochać swoje dzieci, dbać o nie, czytać im książeczki. A swoje obietnice potwierdzili własnoręcznym podpisem.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, opaski z biedronkami i pszczółkami oraz kuferki ze słodyczami. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się.

GRATULUJEMY  PRZEDSZKOLAKOM I ŻYCZYMY IM OWOCNEGO, BOGATEGO W DOŚWIADCZENIA  POBYTU W PRZEDSZKOLU.

Galeria z uroczystości

 

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

CERTYFIKATY